Понеділок, 25.09.2017, 02:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 176
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Законодательные и нормативные акты УкраиныГоловна » 2011 » Вересень » 7 » Оголошено конкурс "Зоряний шлях"
15:21
Оголошено конкурс "Зоряний шлях"

Умови проведення

обласного заочного конкурсу «Зоряний шлях»

 

 

Обласний заочний конкурс «Зоряний шлях» (далі – Конкурс) проводиться щороку з метою виявлення і підтримки обдарованої молоді, розвитку у юнаків і дівчат творчих здібностей, інтересу до авіації та космонавтики, науки і техніки, екології, дослідницької діяльності. Конкурс покликаний забезпечити залучення школярів до вирішення завдань, які мають практичне значення для розвитку науки і техніки, популяризацію в Україні наукових і технічних досягнень в освоєнні космосу.

Завданнями Конкурсу є:

забезпечення підтримки творчої молоді;

створення умов для реалізації потенціалу молодого покоління;

відбір кращих робіт для участі у Всеукраїнській освітньо – науковій конференції школярів «Зоряний шлях».

 

Організаторами Конкурсу є управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та відділ науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук» Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

 

Учасники Конкурсу

 

Учасниками Конкурсу можуть бути учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

 

Порядок проведення та зміст Конкурсу

Конкурс проводиться в заочній формі з 1 по 31 січня 2012 року.

До розгляду на Конкурсі приймаються доповіді, проекти, зразки приладів та технічні моделі за напрямками:

- космічна фізика (фізико-технічні ефекти і їх використання в  дослідженнях і освоєнні космічного простору та інших планет).

- наукові дослідження в Космосі (дослідження космічних явищ і процесів та їх використання при створенні нових засобів виходу і пересування в Космосі, в пошуку і використанні космічних джерел енергії; можливостей використання космічних апаратів (КА) в інтересах людства, створення умов життєдіяльності людини в Космосі).

 

- природні явища та екологія Космосу (фізичні явища та ефекти, що не мають теоретичного пояснення; нові ідеї, гіпотези і моделі природних феноменів; діяльність людини в Космосі та її наслідки).

 

- космічна медицина і біологія (аспекти існування і еволюції рослин, комах, тварин і людини в умовах невагомості і космічної радіації, а також в умовах інших планет).

 

- духовність і Космос (гармонія земної і космічної природи, призначення і роль людини і людства у Всесвіті, інформаційні і духовні аспекти розвитку людства).

- технічна творчість і ракетно-космічне моделювання (нові конструкції і технології, нові принципи в конструюванні приладів, розробка і застосування нових технологій і матеріалів, засоби пересування в Космосі і на планетах, моделювання ракет-носіїв, космічних апаратів і орбітальних станцій).

 

- космічні апарати і ракети-носії та історія їх створення ( КА для наукових досліджень, КА для народного господарства, інформаційні КА, КА екологічного моніторингу, малі КА; ракети-носії різних класів і призначення, перспективні напрямки розвитку; життєвий шлях видатних творців ракетної техніки).

 

- комп’ютерні технології (розглядаються програми і обчислювальні комплекси орієнтовані на застосування в аерокосмічній техніці, космічних і астрономічних дослідженнях, а також у навчанні. Моделювання космічних та планетарних процесів, побудова математичних моделей, обробка даних космічних і астрономічних досліджень, телеметричних даних; програми керування роботами і космічними апаратами. Основними критеріями оцінки програм є оригінальність, працездатність, новизна програмних рішень і методів, що застосовуються, а також засоби їх реалізації).

 

-         астрономія (дослідження астрономічних явищ і космічних об’єктів).

 

Для організації та проведення Конкурсу створюється оргкомітет та журі, склад яких затверджується наказом управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації.

Для участі у Конкурсі учасники мають подати до 5 січня 2012 року (не за поштовим штемпелем) за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 83, відділ науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук» наступні матеріали:

-         заявка на участь у Конкурсі (Додаток 1);

-      науково-дослідницька робота обсягом до 20 сторінок друкованого тексту та тези роботи в друкованому вигляді та обов’язково на електронних носіях (СD).

Робота має бути побудована за певною структурою. Основними її  елементами в порядку розташування є: титульний аркуш (Додаток 2), тези (Додаток 3), зміст, вступ, основна частина, список використаних джерел, додатки.

Науково-дослідницькі роботи, зняті з мережі Internet та роботи, надіслані на конкурс пізніше вказаного терміну, розглядатися не будуть.

 

Вимоги до оформлення конкурсних poбіт

Конкурсні роботи виконуються державною мовою.

У науково-дослідницькій роботі необхідно розкрити ідею роботи, зміст творчої частини розробки, обґрунтувати важливість задач.

При підготовці науково-дослідницької роботи пропонується наступна схема висвітлення:

-         історія питання;

-         попередні розробки з даної проблеми;

-         недоліки вже існуючих теорій, концепцій, методик і т.п.;

-         суть пропозиції, ідея автора;

-         переваги над існуючими теоріями, зразками, методиками;

-         можливість реалізації пропонованої ідеї;

-         список використаної літератури.

Технічне оформлення матеріалів, які подаються на конкурс.

Комп’ютерний набір: текстовий редактор Word, шрифт 14, Times New Roman, через 1,5 інтервали, з одного боку білого паперу формату А-4. Всі береги (поля) - 20 мм. Текстова частина – чорного кольору. Всі сторінки, враховуючи ілюстрації та додатки, нумеруються. Першою сторінкою вважається титульна, на якій цифра 1 не ставиться.

 

Критерії оцінювання конкурсних робіт та підведення підсумків Конкурсу

Оцінювання конкурсних робіт проводиться експертною комісією за такими критеріями:

-         оригінальність ідеї – 20 балів;

-         актуальність - 25 балів;

-         теоретичне та практичне значення роботи - 20 балів;

-         обґрунтованість висновків власного дослідження – 25 балів;

-         стиль, грамотність, якість оформлення – 10 балів.

Максимальна кількість балів – 100.

Переможці Конкурсу, яким присуджено І, ІІ, ІІІ місця, нагороджуються дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації відповідних ступенів та рекомендуються до участі у Всеукраїнській освітньо-науковій конференції школярів «Зоряний шлях» у м. Дніпропетровську.

Кількість призових (перших, других та третіх) місць становить 50% від кількості учасників з розподілом їх у співвідношенні 1:2:3.

Переглядів: 560 | Додав: Sosnyak | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Час
Форма входу
Календар
«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту
Архів записів
Пошук
Інтернет-сервіси